logo

 MENU::   home:   o firmie:   oferta:   termowizja:   kontakt:   monitoring pojazd—

:


W niniejszym materiale prezentujemy specjalistyczne rozwiązanie dostępne w KOMAGES COiZ - Dedykowany System pomiaru temperatury ludzkiego ciała.

System pomiaru temperatury ciała to skuteczne rozwiązanie, które w oparciu o technologię CCTV TERMOWIZJI oraz sztucznej inteligencji w zakresie analizy obrazu (AI) pozawala na szybkie wykrywanie osób wykazujących objawy infekcji wirusowej jakim jest podwyższona temperatura ciała. System pozwala na szybką i bezkontaktową identyfikację takich osób w skupiskach ludzi (lotniska,  dworce, galerie handlowe, instytucje publiczne, stadiony itp.). Wykrycie przekroczenia określonej normy temperatury (np. 36.6?), może powodować uruchomienie alarmu dla operatora, który skieruje daną osobę do szczegółowej kontroli.

mage001.png

 

Co potrzebuje do pomiaru temperatury?
Jedną z kamer termowizyjnych, Switch, Komputer do wyświetlania wyników pomiaru, rejestrator do rejestracji obrazu z kamer. Urządzenia można zamontować na statywach i umieścić je w dowolnym pomieszczeniu. Dzięki prostocie można je przemieszczać i ustawiać w miejscach najbardziej potrzebnych w danej chwili. Poniżej przykładowy zestaw.

image003.jpg

Zastosowanie praktyczne

Detekcja osób potencjalnie zarażonych

Termowizyjny system pomiarowy do pomiaru i wykrywania temperatury ciała stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na szybką i skuteczną metodę wykrycia i zapobiegania rozprzestrzeniania się infekcji wirusowych oraz bakteryjnych, stanowiących zagrożenie epidemiologiczne poprzez dużą zaraźliwość oraz wysoki stopień mobilności w przestrzeni publicznej. Dzięki wykorzystaniu promieniowania cieplnego ludzkiego ciała system pozwala na detekcję osób, posiadających podwyższoną temperaturę ciała, tzw. stan gorączkowy lub podgorączkowy. 

W trakcie trwania pomiaru kamera rejestruje w czasie rzeczywistym temperaturę osób znajdujących się w polu detekcji i w momencie wykrycia poziomu temperatury przekraczającego określoną wartość (np. 36.6), natychmiastowo przekazuje informację do serwera, który uruchamia alarm dźwiękowy oraz świetlny. Dzięki temu odpowiednie organy porządkowe mogą zareagować niezwykle dokładnie poprzez szybką izolację danej osoby w celu zapobiegnięcia rozprzestrzeniania się patogenu oraz przeprowadzeniu dalszych, dokładnych badań jej stanu.  

 

Link do filmu z prezentacją rozwiązania - Systemu pomiaru temperatury ciała

https://www.youtube.com/watch?v=RA4gfmFqMIE&feature=youtu.be 

 

https://sklep-ecsystem.pl/media/products/b6b9ba9d0f983ede73912f3600614d9b/images/thumbnail/big_hik1.jpg?lm=1584101167

 

Cechy systemu:

  • Zdalny pomiar temperatury ciała w czasie rzeczywistym
  • Jednoczesny pomiar wielu osób o obszarze nagrywania
  • Dokładność pomiaru: ±0.5°C
  • Automatyczne uruchomienie alarmu po wykryciu podwyższonej temp.
  • Intuicyjny interfejs użytkownika - iVMS-4200

 

Zainteresowało Cię to rozwiązanie? NAPISZ DO NAS!